Grip op je energie.
29 oktober 2026Je weet inmiddels wel dat ik vind dat het systeem waarin wij werken niet meer houdbaar is: top down leiderschap, geen strategische keuzen maken, geen grenzen aangeven. Maar aangezien ik graag in oplossingen denk is de vraag natuurlijk: wat werkt wél?
Nog even de probleemschets. Er is onderzoek gedaan naar de beweegredenen van leerkrachten om te vertrekken. Ik durf dat wel uit te smeren over bijna alle beroepsgroepen. De top vijf:
* hoge werkdruk.
* gebrek aan professionele ontwikkeling.
* onvrede over het management.
* onvoldoende begeleiding.
* de (onderwijskundige) visie van de school.
Allemaal redenen waar je als werkgever grote invloed op kunt uitoefenen. Mensen lopen niet weg omdat ze niet genoeg verdienen, maar vanwege de sfeer, niet gezien worden, het gebrek aan autonomie, het gebrek aan ontwikkeling, het alsmaar méér moeten, een management dat zelf geen grenzen aangeeft en zich niet kwetsbaar opstelt.
Dus: hoe moeilijk kan het zijn? Waar heb je wél invloed op? Aan welke knoppen kun je draaien?

Reageren? Wees welkom: leg contact met ruud@styxcareerconsult.nl of 0651-193885.
